نگاه همه در عصر شنبه به سن سیرو خواهد بود؛ زیرا با توجه به  رقابت قهرمانی، دو تیم در یک مسابقه حیاتی در دربی دلامادونینا به جنگ یکدیگر می‌روند.

بازی امروز برای باقی ماندن روسونری در رقابت بسیار حیاتی است زیرا که نراتزوری با این برد می‌تواند ۷ امتیاز از میلان فاصله گرفته و قهرمانی برای میلان دور از دسترس می‌شود.

 

وضعیت تیم آث میلان

از آخرین بازی که میلان تیمش نزدیک به یک تیمکامل با تمام بازیکنانش بود مدت زیادی گذشته و متأسفانه این دربی نیز متفاوت نیست. سیمون کیائر به دلیل مصدومیت رباط تا پایان فصل غایب است؛ این در حالی که پیولی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی تایید کرد که زلاتان ابراهیموویچ و آنته‌ ربیچ به دلیل مصدومیت این بازی را از دست خواهند داد.

شک و تردید بسیاری پیرامون فیکایو توموری وجود دارد که آیا او می‌تواند پس از عمل جراحی زمان بهبودی زانویش را که انتظار می‌رفت ۳۰ روز باشد را کاهش دهد یا خیر، اما به نظر نمی‌رسد که او آمادگی کافی برای شروع مسابقه را داشته باشد.

به گفته بسیاری از منابع، میلان بازی را با مایک ماینان در دروازه، و یک دفاع چهار نفره متشکل از داویده کالابریا، پیر کالولو، آلسیو رومانیولی و تئو هرناندز شروع خواهد کرد. در خط هافبک دابل پیووت اسماعیل بناصر و ساندرو تونالی است که قرار است وظیفه پخش توپ را به عهده داشته باشند و فرانک کسیه نیز به جای براهیم دیاز به عنوان هافبک بازیساز در میدان حضور دارد. 

جونیور مسیاس در وینگ راست و رافائل لیائو در وینگ چپ در پشت اولیویه ژیرو که مهاجم نوک تیم است قرار خواهند گرفت؛ زیرا انتظار نمی رود زلاتان ابراهیموویچ با توجه به مشکل تاندون خود بتوان به این بازی مهم برسد.

ترکیب احتمالی میلان: مایک ماینان، کالابریا، کالولو، رومانیولی، هرناندز، تونالی، بن ناصر، کسیه، مسیاس، لیائو، ژیرو

 

 

وضعیت تیم اینترمیلان

اینتر در حال حاضر فرم خوبی را دارد و در ۹ بازی از ۱۰ بازی اخیر خود در سری آ پیروز شده است و در این روند رتبه اول را دارد زیرا میلان و ناپولی نتوانسته‌اند فرم خود را در این فصل آنچنان که انتظار می‌رفت حفظ کنند. آن‌ها ۷ کلین شیت در ۱۰ بازی اخیر ثبت کرده‌اند و ۲۴ گل نیز توسط بازیکنان این تیم به ثبت رسیده است و نشان می دهند که در تلاش برای حفظ جایگاه خود با تمام توان تلاش می‌کنند.

انتظار می‌رود که تنها خواکین کوریا و خرید جدید آن‌ها یعنی رابین گوسنس برای سیمونه اینزاگی در دسترس نباشند، زیرا هر دوی آنها از ناحیه ران آسیب دیده‌اند و شاید دو یا سه هفته از میادین دور باشند.

لائوتارو مارتینز و الکسیس سانچز به ترتیب به نمایندگی از آرژانتین و شیلی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آمریکای جنوبی حضور داشته‌اند اما انتظار نمی‌رود که هیچ یک از آن‌ها بازی در خط حمله کنار ادین ژکو را از دست بدهند.

در نهایت اما یک نقطه مبهم برای انتخاب وینگ‌بک راست وجود دارد که اینزاگی بین متئو دارمیان و دنزل دامفرایز کدام را انتخاب خواهد کرد؟ اما جدای از این مسئله، مدافعان و هافبک‌های ناتزوری کاملا مشخص هستند.

ترکیب احتمالی اینتر: سمیر هندانوویچ، دی فرای، باستونی، اشکرینیار، دامفرایز، بارلا، بروزوویچ، چالهان‌اوغلو، پریشیچ، لائوتارو، ژکو

 

بازیهای رو در رو

این یکی از رقابتی‌ترین دربی‌های فوتبال اروپا است که دو تیم در ۲۲۹ بازی به مصاف هم رفته‌اند که اینتر ۸۴ برد و میلان ۷۷ پیروزی مقابل رقیب دیرینه خود کسب کرده است.

دیدار قبلی در نوامبر سال گذشته برگزار شد و با تساوی ۱-۱ به پایان رسید، اگرچه امتیاز بازی داستان کامل درام آن را نشان نمی دهد زیرا نراتزوری یک پنالتی زودهنگام دریافت کرد که هاکان چالهان اوغلو در برابر تیم قدیمی خود آن را تبدیل به گل کرد. اما بعد یک گل به خودی بازی را به تساوی کشاند و در آخر لائوتارو یک پنالتی از دست داد تا بازی با تساوی ۱-۱ به پایان برسانند.

در فصل گذشته، بریس زلاتان ابراهیموویچ باعث پیروزی روسونری در اولین بازی فصل شد، اما اینتر در جریان پیروزی ۳-۰ خود در نیم فصل دوم، تیم بهتر میدان بود.

 

 

فکت‌های مسابقه

• میلان تیمی است که اینتر بیشترین تساوی را در مقابل آن داشته است (۵۶ بازی)، در حالی که هیچ تیمی بیشتر از اینتر ( ۶۷ بازی) روسونری را شکست نداده است. میلان همچنین ۲۴۷ گل در لیگ برتر مقابل اینتر دریافت کرده است که بیش از هر تیم دیگری در این رقابت‌ها است.

• پس از تساوی ۱-۱ در بازی رفت، اینتر و میلان برای اولین بار از فصل ۱۷-۲۰۱۶، زمانی که استفانو پیولی سرمربی اینتر بود، می‌توانند هر دو بازی را در یک فصل سری آ با تساوی به پایان برسانند.

• اینتر تنها در یک بازی از ۱۱ دیدار اخیر خود در سری آ مقابل میلان شکست خورده است (۲-۱ در اکتبر ۲۰۲۰ با گلزنی زلاتان ابراهیموویچ در ۱۶ دقیقه ابتدایی): آنها در این بین در ۱۱ بازی به میدان رفته‌اند و ۶ برد و ۴ تساوی کسب کرده‌اند و فقط یک بار میلان توانسته دروازه خود را بسته نگه دارد.

• از فصل ۲۱-۲۰۲۰، اینتر تنها در چهار بازی از ۶۰ بازی خود در سری آ (۴۴ برد ۱۲ مساوی) شکست خورده است، (با یک شکست مقابل آث میلان در اکتبر ۲۰۲۰)، نراتزوری کمتر از هر تیمی در رقابتهای سری آ باخته است.(آتالانتا، ۹ بازی باخته است).

 

درخشش‌های احتمالی

فرانک کسیه می‌تواند کلید موفقیت میلان در این بازی باشد. او وظیفه دارد تأثیر مارسلو بروزوویچ را که بسیار بازیکن مهمی در خط هافبک اینتر است را محدود کند. در حالی که به اسماعیل بناسر و تونالی اجازه می دهد تا در پیووت بازیسازی کنند که تمایل به توزیع سریع توپ و حرکت طولی در زمین دارند.

به دنبال بازیکنان درخشان احتمالی دیگر، شکی نیست که تئو هرناندز مشتاق جبران فرصت از دست رفته در دربی گذشته است؛ در حالی که رومانیولی و کالولو باید در بهترین فرم باشند تا از دروازه خود در برابر اینتر محافظت کنند و در خط حمله تیم ژیرو سعی به نزدیک شدن و گلزنی به دروازه حریف را دارد .

اولین دربی این فصل نقطه عطفی برای چالهان‌اوغلو بود که یک پنالتی برای نراتزوری به ثمر رساند و توانست در ۶ بازی اول ۵ گل و در ۱۹ بازی بعدی ۶ گل و ۸ پاس گل ثبت کند. زوج لائوتارو (۱۱) و ژکو (۹) با هم ۲۰ گل در این فصل به ثمر رسانده‌اند و زوج خطرناکی مقابل میلان خواهند بود.

به نظر می رسد اینتر در فرم فوق العاده‌ای است و میلان نیز دوباره با مشکلات مصدومیت و از دست دادن فرم ایده‌آل خود دست و پنجه نرم می کند و سخت است که بتوان بازی را به نفع تیم میزبان پیش بینی کرد. با این حال، اینزاگی همچنین می‌داند که تساوی نتیجه بدی برای آن‌ها نیست.

 

منبع: sempremilan
مترجم: محمد حسین صیفوری
کاری از گروه فنی آنالیزتاکتیکی