امروزه با پیچیده‌تر و پیشرفت فوتبال می‌توان گفت که تکنولوژی، بخش جدایی‌ناپذیری از فوتبال مدرن بوده و آنالیز نیز در تمامی سطوح فوتبال امروز جایگاه بسیار مهمی دارد و به کادر فنی امکان بهبود و پیشرفت را می‌دهد. نرم افزارهای آنالیز معمولا ابزارهایی برای آنالیزورها و مربیان هستند که با استفاده از آنها می‌توان ایده‌ها و نکات تاکتیکی را بهتر انتقال داد و ضمنا در طراحی تمرینات نیز بسیار کمک‌کننده است. 

نرم افزارهای آنالیز به سه بخش کلی دسته‌بندی می‌شوند:

۱- نرم‌افزارهای کوچ‌برد و طراحی تمرینات

۲- نرم‌افزارهای گرافیکی

۳- نرم‌افزارهای آمار و دیتا

نرم‌افزارهای کوچ‌برد و طراحی تمرینات

این نرم‌افزارها امکان تصویرسازی و ترسیم تاکتیک‌ها را به مربیان داده و ضمنا انتقال ایده‌ها و تاکتیک‌ها به بازیکن‌ها، ساده‌تر و موثرتر خواهد بود. تفاوت کیفیت و قیمت‌ آنها معمولا در تنوع خدمات و گستردگی نرم‌افزار است. برای مثال نرم‌افزارهای کوچ‌برد ساده که صرفا به شما امکان تصویرسازی تاکتیک‌ها را می‌دهند از قیمت کمتری نسبت به نرم‌افزارهایی پیشرفته‌تر که امکان طراحی تمرینات و شبیه‌سازی را دارند، برخوردار هستند.

نرم افزار کوچ‌برد آنالیز تاکتیکی یکی بهترین و پرکاربردترین نرم‌افزارها در این زمینه است. این نرم‌افزار از نظر امکانات تاکتیکی بسیار قوی بوده و ضمنا امکان شبیه‌سازی سه بعدی و طراحی تمرینات را نیز به مربی می‌دهد.

قیمت واقعی این نرم‌افزار ۶۳ دلار برای هر سال بوده (یعنی شما باید سالی ۶۳ دلار پرداخت کنید) و هم‌اکنون تیم ملی برزیل، تیم ملی پرتقال، تیم ملی کره جنوبی، تاتنهام، اتلتیک بیلبائو و لیدزیونایتد نیز از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند ولی شما می‌توانید با پرداخت مبلغی بسیار کمتر از مبلغ واقعی، این محصول را خریداری کرده و به صورت مادام‌‍العمر از آن استفاده کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این نرم‌افزار می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه محصول شوید:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نرم‌افزارهای گرافیکی

نرم‌افزارهای گرافیکی به دو بخش ساده (دستی) و پیشرفته (مجهر به هوش مصنوعی) تقسیم می‌شوند:

نرم‌افزار گرافیکی ساده

این نرم‌افزارها که به عنوان نرم‌افزارهای آنالیر گرافیکی نسل اول نیز شناخته می‌شوند امکانات گسترده‌ای دارند که به مربی و آنالیزور این امکان را می‌دهد که تمام ایده‌ها و نکات تاکتیکی را توسط ابزارهای موجود تصویرسازی کند.

بزرگترین نکته منفی برای نرم‌افزارهای گرافیکی ساده، زمان‌بر بودن و کامل نبودن ابزارهاست. در این نرم‌افزار شما باید خودتان زمین بازی رو مدام کالیبره کرده (به صورت دستی) و تمام اشکال گرافیکی را فریم به فریم و ثانیه به ثانیه تغییر و تنظیم کنید که این کار می‌تواند کمی سخت باشد و ضمنا زمان زیادی را می‌طلبد. نکته منفی دیگر، زیبا نبودن بعضی از ابزارهای گرافیکی است که البته این موضوع می‌تواند سلیقه‌ای باشد.

مهم‌ترین نکته مثبت این نرم‌افزارها این است که با سیستم‌ها و کامپیوترهای ضعیف و معمولی نیز قابل استفاده بوده و ضمنا از قیمت خوب و مناسبی برخوردار هستند.

قیمت واقعی این نرم‌افزارها ۴۰۰ الی ۱۲۰۰ دلار برای هر سال بوده و تیم‌های اتلتیکومادرید، بنفیکا، بلکبرن و لورین فرانسه از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند ولی شما می‌توانید با پرداخت مبلغی بسیار کمتر از مبلغ واقعی این محصول را خریداری کرده و به صورت مادام‌‍العمر از آن استفاده کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این نرم‌افزارها، می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه محصولات شوید:

نرم‌افزار گرافیکی هوش مصنوعی

این نرم‌افزارها جدیدترین و پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای گرافیکی آنالیز فوتبال هستند. این نرم‌افزارها با بهره‌مندی از هوش مصنوعی توانایی شناسایی خودکار زمین، ابعاد و فاصله‌ها، توانایی تشخیص بازیکنان و شبیه‌سازی و انیمشین‌سازی را نیز دارند. این نرم‌افزارها، تمام امکانات نرم‌افزارهای ساده را داشته و ابزارهای متنوع‌تر و کامل‌تری دارند.

بزرگترین نکته منفی برای نرم‌افزارهای هوشمند گران‌تر بودن آنهاست و ضمنا شما برای استفاده از آنها باید سیستم و سخت‌افزار قوی و خوبی داشته باشید.

مهم‌ترین نکته مثبت در این نرم‌افزارها هوشمند بودن آنهاست به طوری که برخلاف نرم‌افزارهای قدیمی‌تر، دیگر نیاز نیست شما فریم به فریم و ثانیه به ثانیه اشکال گرافیکی را تکان دهید و مدام زمین بازی را کالیبره کنید؛ اگر کیفیت فیلم‌برداری شما مطلوب باشد شما تنها با چند کلیک ساده می‌توانید بازیکنان، زمین بازی و فواصل را دیتکت کنید و پروسه کروماکی کردن آنها نیز بسیار ساده است (تنها با فشار دادن یک کلیک)

لازم به ذکر است که برای استفاده بهینه و صحیح از این نرم‌افزارها بهتر است از دوربین‌های عریض (Wide) و دیجیتال (HD720p و Full HD) استفاده کنید. استفاده از این نرم‌افزار بسیار کاربردی تر، کیفیت فایل خروجی بهتر و کار کردن با آن بسیار سریع‌تر است.

قیمت واقعی این نرم‌افزارها ۴۰۰۰ الی ۶۶۰۰ دلار برای هر سال بوده و تیم‌های لیورپول، منچسترسیتی، چلسی و رئال مادرید و بارسلونا از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنند ولی شما می‌توانید با پرداخت مبلغی بسیار کمتر از مبلغ واقعی این محصول را خریداری کرده و به صورت مادام‌‍العمر از آن استفاده کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این نرم‌افزارها می‌توانید از طریق لینک زیر وارد لینک محصولات شوید:

نرم‌افزارهای آمار و دیتا

در دورانی که از فوتبال به عنوان یک علم تجربی یاد می‌شود و تیم‌های معتبر اروپایی در هر بازی چند هزار پارامتر را استخراج و تحلیل می‌کنند، می‌توان گفت که آمار بخش جدایی‌ناپذیری از فوتبال مدرن است. نرم‌افزارهای آماری ابزارهایی هستند که توسط آنها شما می‌توانید دیتابیس شخصی خود را تعریف کرده و به سادگی داده‌های موردنظر را تگ‌گذاری و استخراج کنید.

شما با تعریف چند شورت‌کی (فرمان سیستمی برای هر دکمه کیبورد) می‌توانید بسیار سریع و بدون وقفه آمارهای خود را تعریف و استخراج کنید و پس از آن می‌توانید به بررسی و تحلیل آمارها بپردازید.

خوشبختانه نرم‌افزارهای آماری با سیستم و سخت‌افزارهای معمولی و ساده نیز قابل استفاده هستند. در نرم‌افزار آماری مجموعه آنالیزتاکتیکی یک نرم‌افزار گرافیکی بسیار ساده نیز وجود دارد که امکانات بسیار محدودی دارد.

قیمت واقعی این نرم‌افزار ۵۵۰ دلار برای هر سال بوده و هم‌اکنون لیورپول، سویا، بنفیکا و بسیاری از سایت‌های آماری از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند ولی شما می‌توانید با پرداخت مبلغی بسیار کمتر از مبلغ واقعی این محصول را خریداری کرده و به صورت مادام‌‍العمر از آن استفاده کنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این نرم‌افزار، می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه محصول شوید:

لازم به ذکر است که تمام محصولات وبسایت آنالیزتاکتیکی همراه با آموزش فارسی ارائه می‌شود و شما می‌توانید با خرید یک پکیج سه‌گانه (یک نرم‌افزار کوچ برد، یک نرم‌افزار آماری و یک نرم افزار گرافیکی از تخفیف‌های ویژه ما بهره‌مند شوید.

برای دریافت مشاوره در خصوص خرید این محصولات و یا دریافت کد تخفیف برای پکیج‌ سه‌گانه می‌توانید با ارتباط با پشتیبانی از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید:

تلگرام

واتساپ

چنانچه به دنبال یک دوره آموزشی جامع و مدرن در حوزه آنالیز، تاکتیک، ساختار بازی و مربیگری هستید، می‌توانید دوره‌های آموزشی مجموعه آنالیزتاکتیکی را تهیه کنید. ما در این دوره‌ها مباحث پایه، پیشرفته و مدرن در حوزه فوتبال و مربیگری را تشریح و آموزش دادیم.  برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این دوره‌های آموزشی، می‌توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه محصولات شوید: