اینترمیلان و یوونتوس در حالی به مصاف هم می‌روند که هر دو ‌تیم تعدادی از بازیکنان کلیدی خود را در اختیار ندارند.

غایبان یوونتوس

کوادرادو، ساندرو و ماتیاس دلیخت از یوونتوس به علت کرونا فعلا نمی‌توانند یوونتوس را همراهی کنند و حضور آن‌ها منوط به منفی شدن تست کرونایشان است.

پائولو دیبالا، جواهر بدشانس یوونتوس، که در سال گذشته درگیر مصدومیت‌های متعددی شده بود در  جریان بازی با ساسولو از ناحیه زانوی پای چپ خود دچار آسیب‌دیدگی خفیفی شد: پائولو در دقیقه ۳۸ پس از یک برخورد به‌نسبت شدید با ترائوره دچار مشکل شد و سرانجام در دقیقه ۴۲ جای خود را به کولوسفسکی داد.

تیم پزشکی یوونتوس مصدومیت او را اسپرین خفیف MCL تشخیص داده‌اند که به معنی پاره شدن تعداد کمی از تارهای لیگامت MCL است.

علائم در این نوع مصدومیت:

  • خونریزی که باعث کبودی، تورم و حساسیت در اطراف مفصل زانو می‌شود.
  • درد هنگام اعمال فشار یا انجام حرکت

درمان:

در اسپرین جزئی، عملکرد لیگامنت مختل نمی‌شود و همچنین نزول قدرت در مفصل رخ‌ نمی‌دهد. درمان به روش سیمپتوماتیک (نشانه‌ای، به معنی از بین بردن علائم مثل درد و تورم) است.

گفته می‌شود وستون مک‌کنی که دچار مصدومیت عضلانی شده بود و فدریکو کیه‌زا که از ناحیه مچ پا در بازی با ساسولو آسیب دیده بودند، مشکلی برای همراهی یوونتوس در بازی با اینتر ندارند؛ با این حال تیم پزشکی باشگاه وضعیت آن‌ دو را تا روز یک‌شنبه بررسی خواهد کرد.

غایبان نراتزوری‌ها

دنیلو دی‌آمبروزیو که در دقایق پایانی بازی با سمپدوریا وارد زمین شده بود با مصدومیتی شدید زمین را ترک کرد. تیم پزشکی اینترمیلان پس از انجام آزمایش‌ها، مصدومیت او را اسپرین MCL تشخیص ‌داده‌اند. تفاوت مصدومیت او با دیبالا شدت آن و تعداد تارهای پاره شده‌‌ی لیگامنت MCL او است. مدت دوری او بین ۴ تا ۵ هفته تشخیص داده شده است و زمان بازگشت نهایی او با تست‌های بیشتر در هفته‌ی آینده مشخص خواهد شد.

استفانو سنسی، هافبک میانی همیشه‌مصدوم اینتری‌ها که در این فصل ۶ بازی را از دست داده است، در جریان گرم کردن قبل از بازی با فیورنتیا در کوپا ایتالیا دچار مشکل شد و نراتزوری‌ها ترجیح دادند ریسک نکرده و از او استفاده نکنند. سنسی از ناحیه پشت ساق پا دچار کشیدگی شده بود؛ با این‌حال، دنیل ماری، سردبیر مجله‌ی FCInter1908، در توییتی اعلام کرد که نتیجه‌ی تست‌ها منفی است و او هیچ مشکلی ندارد.

متئو دارمیان، مدافع قرضی اینتر، که از ناحیه کمر و ران پا دچار درد بود از دیروز به تمرینات اینتر اضافه شده است و به نظر نمی‌آید مشکلی در همراهی تیمش در یک‌شنبه شب داشته باشد.

آندره پینامونتی که صحبت‌های پیرامون پیوستن قرضی او به بنونتو هم شنیده می‌‌شود، به علت مصدومیت از ناحیه مچ پا ۱۴ بازی اینتر را از دست داده بود که از روز گذشته او هم مانند سنسی و دارمیان به تمرینات تیم برگشته‌ است.

نویسنده: حدیث قاسمی
کاری از گروه فنی آنالیزتاکتیکی